- Zahájení, úvodní informace a představení činnosti pořadatele – Mgr. Radovan Šejvl – předseda sdružení ENERGIS 24 a odborný poradce EKIS Bučovice
- Státní energetická koncepce ČR, úloha decentralizovaných zdrojů a ČFA, NET Metering realitou? – Ing. Petr Maule – výkonný ředitel České fotovoltaické asociace, o.s.
- Mikrokogenerační jednotky, zkušenosti z pilotní prototypové realizace – Doc. Ing. Bohumil Horák, Ph.D - VŠB TU Ostrava
- Mikrokogenerační jednotky v praxi – Ing. Petr Lysek – jednatel – GAS KOMPLET, s.r.o.
- Od mobilních aplikací na dřevní plyn k první stacionární aplikaci mikrokogenerační jednotky na dřevní plyn ve vícezdrojové ostrovní aplikaci RD – Bc. Petr Šedivý
- Vícezdrojová energetická jednotka rodinného domu a Metodika řízení energetických soustav RD, elektromobilu a FV elektrárny – Ing. Kristýna Friedrischková – VŠB TU v Ostravě
- Využití pyrolýzního plynu pro kogeneraci – Ing. Ondřej Němeček ENET VŠB-TU v Ostravě
- Výkonový energetický balancér FVE - Ing. Petr Vaculík, Ph.D. (přednáška jen v Brně).
- Decentrální energetika a její aplikace v praxi – Jiří Kropš – E.ON
- Představení nového trendu v mikrokogeneracích – kondenzační nízkoemisní technologie – V Praze přednáší – Bc. Jan Mendrygal v Brně – Bc. Vít Lebeda – YOUNG4ENERGY s.r.o.
- Princip flexibilního využívání elektřiny v závislosti na její aktuální ceně – Ing. Tomáš Mužík, Ph.D. – Manažer financí a cenotvorby – Nano Energies ( přednáška bude jen v Praze).
- Představení Centra aplikovaného výzkumu Dobříš – MUDr. Lumír Žila – jednatel CAVD
- Energetická soběstačnost obce s přeměnou komunálního odpadu na energie s využitím tepla pro skleníky a chov ryb – Petr Havlíček – starosta Vítějevsi (přednáška jen v Brně).
- Moderní způsob výroby elektřiny a tepla z biomasy – Energoblok ORC B:POWER o výkonu 60 - 160 kW – Ing. Josef Géba – B:POWER, a.s. (přednáška jen v Brně).
- Malé větrné elektrárny – Milan Milata – jednatel společnosti – SIMETI, s.r.o. (jen v Praze)
- Energetický obrat v Německu – Energiewende – „Projekt století, nebo ekonomická katastrofa?" A kam směřuje Česko? – Ing. Milan Šimoník.
- Přehled vývojových projektů výroby elektrické energie z nízkopotencionálního odpadního tepla – Ing. Lukáš Radil Ph.D. – FEKT VUT Brno a Centrum výzkumu a využití OZE
- Bezlopatková turbína SETUR pro nízké spády a malé průtoky (dodatečné podklady v archivu zip) – Ing. Miroslav Štěrba – MIRIS (přednáška jen v Praze)
- Vývoj a instalace vírové elektrárny pro velice malé spády – Ing. Martin Šilhan – nové zdroje ČEZ a prof. Pochylý – autor vývojového projektu – VUT Brno (jen v Brně)
- Palivové články na VŠB TU Ostrava – Ing. Kristýna Friedrischková a Doc.Ing.Bohumil Horák, Ph.D – VŠB TU Ostrava, Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství
- Reálné poznatky a zkušenosti s výzkumem a vývojem magnetických motorů aneb přece se točí – Petr Havlíček – Nadační fond Pozitivní svět. (jen v Brně)
- Mikrokogenerace a vodíkové technologie – Tadeas Rusnok – Deutsch-Tschechische und Deutsch-Slowakische Wirtschaftsvereinigung, e.V. (přednáška jen v Praze)
- Nové a vývojové zdroje elektrické energie v zahraničí – Ing. Ondřej Šimek – Technologické centrum Akademie věd ČR